Ägedad Eesti Videod

EKRE esimees, siseminister Mart Helme kinnitas, et uueks väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministri ministriksks saab tema nõunik Raul Siem.

Pommuudis: EKRE kutsub Kaimar Karu ministriametist tagasi

„Jah, see vastab tõele,“ ütles Helme, „Raul Siemil lõppes äsja ka kohtumine peaminister Jüri Ratasega.“

Mis aga puudutab senise ministri Kaimar Karu tagasikutsumist, siis Helme sõnul peituvad põhjused eeskätt maailmavaateliste arusaamade erinevuses. „Suures osas need ei kattunud,“ ütles Helme ja nimetas välistööjõu ja e-valimiste küsimusi.

VIDEO: Mart Helme kuuleb halvasti ja ei mõista küsimusi

Samu põhjuseid oli varem sotsiaalmeedia postituses loetlenud ka rahandusminister Martin Helme. „Neist tulenevalt selguski, et meil ei teki meeskonnavaimu ega koostööd,“ lisas Mart Helme.

Helme sõnul kerkisid erimeelsused üha enam pinnale pikema aja jooksul. „Hiljutine Bolti-küsimus ei olnud absoluutselt see põhjus! Lõpuks kogunes terve rida asju nii minister Karu tegemistes kui tegematajätmistes.“

Erakonnale ei meeldinud ka see, et Karu ei astunud ministriks saades parteisse. „Viimasel ajal me ausalt öeldes ei soovinud ka teda enam erakonna liikmeks,“ tunnistas Helme.

Helme sõnul saadi uue ministrikandidaadiga kokkuleppele juba paar nädalat tagasi. „Tema tugevus on näiteks see, et tegu on erakonna pikaajalise liikmega,“ ütles Helme.

Helme sõnul pole ministri tagasikutsumise ajastusel midagi viga. „Eriolukord on täielikult kontrolli all!“

Kes on Raul Siem?

Siseministri nõunik Raul Siem kuulub EKREsse alates 2016. aasta hilissuvest. 2017. aasta kohalikel valimistel oli ta partei esinumber Rae vallas. Valimistel kogutud 164 häälega pääses ta Rae vallavolikokku.

1973. aasta 5. juunil sündinud Siem on ka EKRE esindaja Erakondade Rahastamise Järelevalve Komisjonis.

Õhtulehele kirjeldatakse Siemi rahuliku ja asjalikuna. „EKRE kohta suhteliselt vaikne ja tasakaalukas,“ ütleb üks temaga koos töötanud inimene. „Huvitav on näha, kuidas ta ministriametis hakkab olema. Pigem ikka vaikne mees.“

Erakond ise tutvustab avalikkusele seni tundmatut ministrikandidaati pressiteate vahendusel nii: „Raul Siem jurist ja ettevõtja, kes on üle kahekümne aasta tegutsenud tippjuhtimise ja õigusvaldkonnas. Ta on ekspert tsiviilõiguse, maksuõiguse, tolliõiguse ja andmekaitse alal. Ta on olnud tegev nii uute transiidikoridoride, tehaste kui ka mitmete riiklikult oluliste IT-projektide juures“.

Siem on abielus, ta on kolme lapse isa. Ta on lõpetanud Paikuse politseikooli, Eesti Riigikaitse Akadeemia ja Tartu Ülikooli Õigusinstituudi.

Ta on töötanud maksuametis maksuvõlgade sissenõudmise osakonna juhatajana, Tallinna vangla direktori asetäitjana ja juristina advokaadi- ja õigusbüroodes.

Siemil on ka kogemus ühe idufirmaga: ta on olnud osanik ja ärisuuna arendusjuht ettevõttes, mille eesmärk on õigusnõustajate hankeplatvormi väljatöötamine.

Eesti Uudised