Teadlased leidsid, et see tegevus kaitseb organismi COVID-19 eest

Krimi Videod

Teadlased leidsid, et regulaarne trenn vähendab koroonaviiruse patsientidel organismi kahjustuste riski, vahendab Plazto.

Teadlased soovitavad inimestel organismi tugevdamiseks ja viiruse tõttu tekkinud tüsistuste vältimiseks tegeleda regulaarselt trenniga.

VIDEO: Marco Tasane - Siivutu Viirus Koroona

Virginia Ülikooli meditsiiniosakonna teadlaste uuringust on selgunud, et treenimine võib ennetada ägeda respiratoorse disstressi (ARDS) ehk levinud Covid-19 tüsistuse tekkimist või vähendada selle kahjulikku mõju organismile. ARDS tekib 3–17 protsendil koroonaviirusesse nakatunutel ning 20–42 protsendil haiglaravi vajavatel nakatunutel. Varasemast uuringust on teada, et umbes 45 protsenti ägeda respiratoorse disstressi sündroomiga patsientidest sureb.

Loe veel: Jüri Ratas, Kingime kullahinnaga ostetud maskid eurooplastele

Senised soovitused viiruse ennetamiseks on peamiselt seotud hügieeni ja avaliku ruumi ning inimeste vältimisega, kuid teadlaste hinnangul võib regulaarne trenn olla samuti üks viis end viiruse eest kaitsta. 

Teadlaste uuringu käigus analüüsiti ekstratsellulaarse superoksiidi dismutaasi (EcSOD) mõju organismile. Tegemist on antioksüdandiga, mis hävitab kehas vabu radikaale, kaitseb kudesid ning ennetab haigusi. Antioksüdanti toodavad lihaskoed, mis eritavad seda vereringesse ning teistesse organitesse ning selle sisaldust organismis on võimalik suurendada kardiotrenniga. 

Antioksüdandi sisaldus väheneb näiteks kopsuhaiguste või südamehaiguste tagajärjel ning loomkatsetest on selgunud, et selle sisalduse vähendamine toob kaasa raskemad haigussümptomid. Uuringust on selgunud, et isegi üks trenn suurendab antioksüdandi sisaldust ning teadlased soovitavad seetõttu kõigil teha regulaarselt trenni, et end haiguste eest kaitsta.

COVID-19 Uudised

5
Kategooriad
Loe Edasi
Ukrainlased haaravad Soomes eestlasete töökohti
Privaatne Tööotsing - Poidu Kui varasematel aastatel voolas Soome kõige rohkem...
By Eesti Uudised 2019-12-14 19:50:03 0 924
Tallinki erilaev läheb Saksamaale eestlasi päästma
Vaata Ägedaid Eesti Videosid Tallinki reisilaev Romantika teeb erireisi Saksamaale...
By Eesti Uudised 2020-03-17 15:53:12 0 171
VIDEO: Bemm läheb näpust ära
Alusta Hommikut Rõõmsalt - VOV Eesti Videod avaldas Tallinna turvakaamera video kus...
By Rait Veski 2020-02-08 13:11:53 0 184
Soomes tõusis koroonaviirusesse nakatunute arv üle 3000
Ägedad Eesti Videod Soomes tõusis kinnitust leidnud koroonanakkuste arv viimase...
By Eesti Uudised 2020-04-13 19:03:18 0 1297