Tasuta Kuulutused

Jah, õõvastav on jälgida, et arutletakse mingile taksofirmale kellele pangad keelduvad laenu andmast kümnete miljonite andmise üle, kui oluline teema on lahenduseta, märgib kinnisvaraekspert.

VIDEO: Indrek Ventmann - Koroona

Boldi omanikke jutt, et nad suudavad Valitsuselt nõutava 50 miljonit (tagastamatut) riigiabi juba paari aastaga tagasi maksta kõlab pehmelt öelda umbluuna. Mis on neid keelanud headel aegadel kasumit teenimast ja kuidas nad siis maailma suurima majanduskriisis kavatsevad kahe aastaga 50 miljonit kasumit teenida.

Kui kõik oleks nii ilus ja nende tulevik roosaline annaks iga investor neile raha kandikul aga seda ei ole. Samuti keelduvad pangad andma laenu "miljardifirmale" kellel ettenäidata vaid 60 miljonit kahjumit aastas ja taskus pole punast krossigi.

Loe veel: Eriolukord eestis pikeneb juunini

Aga kinnisvara ostjate ja müüjate jaoks oli kindlasti hea uudis tööle rakendatud notariaalse kaugtõestamise võimalus.

Kui varasemalt sai seda teha vaid piiratud tehingutüüpide puhul ja valitud riikide saatkondades, siis nüüdseks on võimalusi oluliselt laiendatud ja muuhulgas saab kodudiivanilt tõusmata osta ja müüa ka kinnisvara. Asi nimelt selles, et eelmistel nädalatel hoidis terve sektor hinge kinni, mis juhtub siis, kui notaribürood ükshaaval viiruse tõttu uksi sulgema hakkavad - olid ju esimesed näited juba olemas. Küsimus pole antud juhul üldse kinnisvaraturu tervises, vaid üleüldises teadmises, et tehingute tegemise võimalus ikka jääb eksisteerima. Jääb küll ja sellega on üks pinge maas.

Õõvastav on jälgida, kuidas riigivalitsejad arutlevad tõsimeeli mingisse taksofirmasse kümnete miljonite süstimist, samal ajal lonkab elementaarne matemaatika laenude all ägavatele inimestele leevendusmeetmete välja töötamisel. Kuna pangad pakuvad töö kaotanud või vähenenud sissetulekuga inimestele maksepuhkusi, pole sellele eriti tähelepanu pööratud, sest teema on justkui „laualt maas". Siiski see on asi, mida tasuks hoolega luubiga uurida - annuiteetmaksete korral on värskete laenude puhul intressimakse põhiosamaksest suuremgi ja maksepuhkust antakse ainult viimasele. Kuidas hätta jäänud inimesed ja ettevõtted intresside teenindamisega hakkama saavad, samal ajal, kui kümneid miljoneid sinna-tänna loobitakse, on siiani läbi arutamata.

Eesti Uudised