Ägedad Eesti Videod

Terviseamet kinnitas, et Kristiine gümnaasiumi nakatunud õpilasega puutus kokku ligi 30 koolipere inimest kes on hetkel paigutatud garantiini.

VIDEO: Mis on COVID-19

Tallinna Kristiine Gümnaasium suletakse kaheks nädalaks.

Hetke seisuga on Eestis koroonaviirusesse nakatunud kümme inimest, kes kõik on nakkuse toonud välisriigist. Ka Kristiine gümnaasiumi põhikooliealine õpilane saabus Eestisse Bergamo-Riia lennuga, mille pardal oli mitu nakatunut.

Lennupilet Itaaliasse Vaid 10 Eurot

Haridus- ja teadusministeerium teatas, et kuna ei ole võimalik tuvastada, kellega haigeks jäänud õpilane koolis kokku puutus, palutakse kõigil Kristiine Gümnaasiumi õpilastel püsida kaks nädalat kodus ja vältida kontakte väljaspool kodu.

Samuti palutakse selle kooli õppuritel mitte osaleda huvi- või sporditegevustes.

Pärastlõunal toimunud pressikonverentsil selgitas terviseamet, et tegu oli põhikooli õpilasega, kel olid sümptomid juba Bergamost Eestisse tulles ning selle nädala esmaspäeval ta kooli ei läinud. Kuna teisipäeval ta enesetunne paranes, otsustasid vanemad lapse kooli lubada. Seejärel aga lapse enesetunne halvenes taas ning edasi jäi ta koju.

Kuna laps oli Bergamost reisilt tulnud, siis oli ta juba alates neljapäevast terviseameti jälgimise all. Saades reede hommikul teada, et laps on andnud koroonaviiruse kohta positiivse proovi, võttis amet kooliga ühendust ning palus teavitada kõigi laste vanemaid.

Terviseamet on nii haigestunud õpilasega kokku puutunud õpilased kui ka õpetajad lähikontaktsetena jälgimise alla võtnud. Siiani ei ole ükski Eestis koroonaviiruse diagnoosi saanud patsientidest nakatunud Eestis, vaid riskipiirkondades reisides.

"Kuna Eestis ei ole tuvastatud kohapealset levikut ehk positiivse proovi andnud inimesed ei ole täna nakatanud teisi inimesi, vaid viiruse on saanud inimesed, kes on ise käinud riskipiirkonnas, siis loodame, et antud kooli juhtum, arvestades, et kool on nii kiiresti reageerinud ja võtnud meetmeid kasutusele, laheneb korralikult," rääkis terviseameti Põhja regionaalosakonna juhataja Ester Öpik reedel pressikonverentsil.

Terviseekspert ütles Heia.ee-le, et suuretõenäosusega on eestis koronaviirusesse nakatunud juba sadu inimesi kes ei oska seda endal karta.

Terviseamet soovitab tungivalt mitte Itaaliasse lennata. Lendude peatamisest Itaaliasse on teatanud juba Fynnair ja paljud teised euroopa kuhtivad lennufirmad.

Koronaviirus Eestis 2020